Rok 2010

 

8.5.2010 - Zkoušky vloh ohařů a malých plemen

Zkoušky vloh ohařů a malých plemen, které pořádá OMS Rakovník se konaly již tradičně v honitbě MS Bažantnice Řevničov, v jedné z nejlépe zazvěřených honiteb okresu Rakovník. Zkoušky absolvovalo 12 psů malých plemen z toho 9 z nich skončilo v I. ceně. Absolutní vítěz ve skupině slídičů a terierů se stal německý křepelák Endy z Radimova dvora, vůdce Petr Kubička. Ve skupině jezevčíků zvítězila fenka dlouhosrstého jezevčíka Gája z Bezděkovského vrchu, vůdkyně Milada Steidlová. V kategorii velké plemena - ohaři se zůčastnilo 8 psů, kteří všichni skončili v I. ceně. Absolutním vítězem se stala fena výmarského krátkosrstého ohaře Fatima ze Skřivolánů, vůdce ing. Václav Kloub, který je členem našeho sdružení. Práci psů posuzovali rozhodčí pod vedením Josefa Sobína a Ivana Petrboka

(foto Milan de Fin)

Zlaté stupně vítězů, zleva Milena Steidlová, Petr Kubička, ing. Václav Kloub

 

Podzimní zkoušky psů:

Ve spolupráci s naším sdružením uspořádal Okresní myslivecký spolek Rakovník v honitbě MS Bažantnice Řevničov "Podzimní zkoušky" ohařů a malých plemen. Zkoušek se zůčastnilo celkem 12 ohařů a 4 psi malých plemen. Všichni psi ve zkouškách uspěli. Z ohařů byla nejlepší fena německého krátkosrstého ohaře Sára ze Záplav, vůdce Jiří Novák. V malých plemenech excelovali svěřenci Františka Dvořáka, člena našeho sdružení, jeho fena jagteriera Helza ze Záhrobníku obsadila první místo a jeho fenka jack russel teriera Afrodite Jungle King třetí místo. Dodejme jen, že vrchním rozhodčím byl pan Josef Sobín a ohaře posuzovali pánové Uldrych, Jerman, Kougl a Kapitán. Malá plemena pak dvojice Urban a Kapoun.

(foto Milan de Fin)

Stupně vítězů malá plemena, zleva František Dvořák, zlato a bronz, Petr Kubička, stříbro

(foto: Milan de Fin)

Stupně vítězů ohaři. zleva Josef Mlejnek, bronz, Jiří Novák, zlato, Petr Hlaváček, bronz

 

 

20.11.2010 - Poslední leč:

Poslední leč, která se odehrála pod taktovkou nejmladších členů sdružení se uskutečnila v prostorách sálu Sokola Řevničov. Taneční zábavu s bohatou mysliveckou tombolou, kvalitní hudbou a skvělou pořadatelskou službou ocenili všichni hosté. Hrálo se a zpívalo až do raních  hodin.